آویزان کردن ایران اسلامی دریایی جمهوری خلق

آویزان کردن: ایران اسلامی دریایی جمهوری خلق اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تصویر العمل سوسن پرور به خبر توهین او به تماشاگر

به دوستانی که خبر توهین من به مخاطب را منتشر کرده‌اند می‌گویم که ای کاش شما هم به تماشای نمایش من بنشینید. شما که دلواپس مخاطب تئاتر هستید بیایید تا نگرانی‌هایت

تصویر العمل سوسن پرور به خبر توهین او به تماشاگر

تصویر العمل سوسن پرور به خبر توهین او به تماشاگر

عبارات مهم : تئاتر

به دوستانی که خبر توهین من به مخاطب را منتشر کرده اند می گویم که ای کاش شما هم به تماشای نمایش من بنشینید. شما که دلواپس مخاطب تئاتر هستید بیایید تا نگرانی هایتان برطرف شود.

دوشنبه همین هفته خبری مبنی بر توهین سوسن پرور کارگردان و بازیگر نمایش هایلایت منتشر شد. خبری که در محافل تئاتری به سرعت بازتاب پیدا کرد و ما را بر آن داشت تا از چند و چون این ماجرا مطلع شویم.

آنچه در متن این خبر آمده از زنگ خوردن گوشی یکی از تماشاگران در حین اجرای نمایش «هایلایت» حکایت دارد. اتفاقی که بعد از آن به قطع نمایش و برخورد کارگردان اثر منجر شده است هست. در ادامه این خبر آمده است: برخورد این کارگردان با یک مخاطب که صرفاً مخاطب یک نمایش خاص نیست و سرمایه تئاتر رو به توسعه کشور عزیزمان ایران است می تواند زمینه دل آزردگی و دوری او از تئاتر شود. آنچه مسلم است این مخاطب دست کم تا مدت ها از تئاتر دوری خواهد کرد و به نظر می رسد دیگر پا به سالن باران نخواهد گذاشت. قطعا او این خاطره تلخ را در دایره ارتباطات خود تعریف خواهد کرد و تصویر هنرمند تئاتر در اذهان بسیاری خدشه دار خواهد شد.

به همین مناسبت سوسن پرور نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش هایلایت در یادداشتی به این اتفاقات و خبر انتشار یافته تصویر العمل نشان داد. در این یادداشت آمده است:

«این جوابیه نیست فقط تشکری است از اعماق دلم از خبرگزاری محترم کشور عزیزمان ایران تئاتر، داستان تحقیری که کردم را خواندم. اگر به عهده خودم گذاشته بودید حقیقی تر می نوشتم البته می فهمم جهت بزرگ نمایی و بولد کردن قصه مجبور بودید از من ناظمی ترسیم کنید با یک خط کش آهنی در دست و آن ادبیاتی که به آن اشاره کردید و صد البته از تماشاگر هم یک مظلوم به تصویر بکشید.

دست مریزاد که این قصه باعث شد کسی راجع به مخاطب من بنویسد ولی ای کاش از اول تر می نوشتید از خرداد ماه که شروع به نوشتن نمایش کردم و با مردم قدم به قدم پیش رفتم، جهت مردم نوشتم و جهت آنها اجرا کردم هیچ کس مخاطبش را اندازه من دوست ندارد این را اگر می توانید از خود مردم بپرسید که چگونه به حضورشان احترام گذاشته ام.

اما من به قلب تپنده بازیگرم هم احترام می گذارم و شما دلواپس آن تماشاگر نباشید نه تنها از تئاتر دور نمی شود بلکه طبق صحبتی که با او داشتم به زودی دوباره به تماشای کارم می آید و البته این بار با گوشی تلفن همراه خاموش و ای کاش شما هم دوباره به تماشایم بنشینید خیلی از مردم بیش از ۵ بار هم آمده اند شما که دلواپس مخاطب تئاتر هستید بیایید تا نگرانیهایتان برطرف شود.»

تصویر العمل سوسن پرور به خبر توهین او به تماشاگر

واژه های کلیدی: تئاتر | تصویر | مخاطب | نمایش | تماشاگر | کارگردان | کارگردان و بازیگر | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs