آویزان کردن ایران اسلامی دریایی جمهوری خلق

آویزان کردن: ایران اسلامی دریایی جمهوری خلق اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مرا زیاد با مناظره‌های سال ٨٨ می‌شناسند / مدیر شبکه چهار

سیدعلی ضیاء در گفت‌وگویی با قائم‌مقام سیما و مدیر شبکه چهار، با او راجع به شوخی‌هایی که با شبکه چهار می‌شود، این که مردم زیاد او را با اجرای مناظره‌های انتخابات

مرا زیاد با مناظره‌های سال ٨٨ می‌شناسند / مدیر شبکه چهار

مدیر شبکه چهار:مرا زیاد با مناظره های سال ٨٨ می شناسند

عبارات مهم : مستند

سیدعلی ضیاء در گفت وگویی با قائم مقام سیما و مدیر شبکه چهار، با او راجع به شوخی هایی که با شبکه چهار می شود، این که مردم زیاد او را با اجرای مناظره های انتخاباتی می شناسند، روابط خانوادگی اش و تازه ترین اخبار این شبکه از جمله شروع برنامه طنزی به نام منبع موثق، راه اندازی تله تئاتر بعد از شش سال در شبکه چهار و… به گفت وگو نشست.

به گزارش روابط عمومی «فرمول یک»، سیدعلی ضیاء میزبان دکتر رضا پورحسین قائم مقام سیما و مدیر شبکه چهار سیما بود و با او راجع به خاص برنامه های تابستانی این شبکه و پرسشها دیگر گفت وگو کرد.

مرا زیاد با مناظره‌های سال ٨٨ می‌شناسند / مدیر شبکه چهار

در جریان شوخی هایی که با شبکه چهار می شود، هستم

پورحسین در ابتدای این برنامه با اشاره به اینکه زمانی که مدیر شبکه چهار نبوده هم او را به عنوان مدیر شبکه چهار می شناختند، در پاسخ به اینکه آیا لطیفه های مربوط به این شبکه را خوانده، بیان کرد: شوخی هایی را که با شبکه مان می شود شنیده ام. البته می دانم شبکه چهار، شبکه محبوب مخاطبان زیادی هست. گاهی شوخی با یک عنوان نشان دهنده علاقه به آن عنوان است.

مخاطبان شبکه چهار کمتر طالب برنامه های فست فودی هستند

سیدعلی ضیاء در گفت‌وگویی با قائم‌مقام سیما و مدیر شبکه چهار، با او راجع به شوخی‌هایی که با شبکه چهار می‌شود، این که مردم زیاد او را با اجرای مناظره‌های انتخابات

وی در این باره که شبکه چهار، به عنوان شبکه فرهیختگان آشنا می شود، گفت: ساختار شبکه چهار با دیگر شبکه ها فرقی نمی کند. این مخاطبان ما هستند که تعریف مشخص تری دارند. اینکه می گوییم فرهیختگان به معنای اساتید دانشگاه نیست، بلکه کسانی که از سواد بیشتری برخوردار هستند، برنامه های اقناعی تری را طلب می کنند و کمتر طالب برنامه های فست فودی و گذرا هستند.

مرا زیاد با مناظره های انتخاباتی می شناسند

این مدیر با سابقه رسانه ملی راجع به سابقه اش در حوزه اجرا نیز تصریح کرد: مرا زیاد با مناظره های سال ۸۸ می شناسند ولی من از سال ۸۶ گفت وگوهایی با استاد جناب دکتر ولایتی داشتم که ابتدا در «دو قدم مانده به صبح» روی آنتن می رفت و بعد از تعطیلی این برنامه، در برنامه مستقل «آفتاب» پخش می شد. امسال هم در شبکه های دو و سه سیما این برنامه ادامه دارد و مردم ۸ سالی می شود این برنامه را می بینند.

پورحسین ادامه داد: نظری دارم که جهت خودم ثابت شده است هست، کسی که زیاد سرکار می رود، زیاد کار دارد. خودم اینطور هستم که هنگامی که سرم را خلوت می کنم زیاد می خوابم. ولی حالا به صورت بافایده روزی ۵، ۶ ساعت می خوابم. البته ساعت ۱۲ که سر شب است و نمی خوابم، برنامه های کاری ام از صبح سریع شروع می شود و وقت بیکاری ندارم. در ماشین هم مطالعه می کنم.

مرا زیاد با مناظره‌های سال ٨٨ می‌شناسند / مدیر شبکه چهار

اینکه می گویند مغز بادام واقعا راجع به نوه صدق می کند

وی راجع به زندگی خانوادگی اش توضیح داد: من دو فرزند و دو نوه دارم. اینکه می گویند مغز بادام واقعا راجع به نوه صدق می کند و آخر هفته ها تقریبا با خانواده ام هستم. آخرین باری که با خانواده بودم، هفته پیش بود که سفری به روستای زان در دماوند رفتیم.

سیدعلی ضیاء در گفت‌وگویی با قائم‌مقام سیما و مدیر شبکه چهار، با او راجع به شوخی‌هایی که با شبکه چهار می‌شود، این که مردم زیاد او را با اجرای مناظره‌های انتخابات

مدیر شبکه چهار سیما راجع به خاص برنامه های تابستانی این شبکه گفت: برنامه های جاری ما در تابستان ادامه دارد، البته متنوع تر شده است و برنامه هایی نیز خاص این فصل داریم.

پورحسین اضافه کرد: جشنواره فیلم های سینمایی داریم که فیلمها در آن به شکل ژانر و گونه هایی چون فیلم های ایرانی، کمدی، معمایی، پلیسی و… تقسیم شده است است و ساعت ۱۱ صبح پخش می شود.

مرا زیاد با مناظره‌های سال ٨٨ می‌شناسند / مدیر شبکه چهار

مخاطب هر ساعتی می تواند فیلم سینمایی ببیند

وی با اشاره به اینکه برنامه «مستند چهار» به زودی روی آنتن خواهد رفت، ادامه داد: کنداکتور شبکه های سیما به نحوی چیده شده است که در هر ساعتی مخاطب تلویزیون را روشن می کند در یکی از شبکه ها بتواند فیلم سینمایی تماشا کند.

تله تئاتر را بعد از ۶ سال در شبکه چهار راه انداخته ایم

قائم مقام سیما همچنین اعلام کرد: پخش تله تئاتر را شروع کرده ایم. این بخش ۶ سالی بود که در شبکه چهار تعطیل شده است بود و پنجشنبه شب ها پخش این برنامه ها را شروع کرده ایم و تولید آنها را نیز ادامه می دهیم. تله تئاتر به پژوهش، نمایشنامه نویسی، بازی گرفتن در فضای محدود، کارگردانی و… در حد نیرومند نیاز دارد. این ژانر در دنیا بسیار مرسوم است و ما پنجشنبه ها آثار خارجی را نیز پخش می کنیم.

پورحسین با اشاره به برنامه «چهار کتاب» یادآور شد: عنوان این برنامه را که ابتدا با نام «پاراگراف چهار» روی آنتن می رفت، فارسی کرده ایم و با نگاهی تازه و مفرح به کتاب روی آنتن می رود. اگر قرار بود آن را مطابق فرهنگستان عوض کردن دهیم، باید «بند چهار» می گذاشتیم که زیاد به زندان می زد!

طنز شبانه «منبع موثق» از اول مرداد در شبکه چهار

مدیر شبکه چهار سیما تأکید کرد: از اول مرداد برنامه طنز شبانه ای خواهیم داشت که «منبع موثق» نام دارد و این برنامه مونولوگ مدعی است که همه تحلیل های روز دنیا را با زبان طنز به مخاطبان ارائه می دهد.

وی راجع به دیگر خاص برنامه های این شبکه گفت: برنامه علمی «چرخ» که فرمی شبیه برنامه «تد» دارد سراغ شرکتهای دانش بنیان می رود و «صفر تا صد» نیز دیگر برنامه علمی ما هست. «رهیافت» در ماه رمضان روزانه پخش می شد و با توجه به موفقیت آن، پخشش را در چهارشنبه ها ادامه می دهیم و برنامه ای چالشی در حوزه معرفتی است که هرچه جلوتر برود جالب تر خواهد بود.

سینمای مستند ما پیشرفته است

پورحسین با بیان اینکه جدول پخشمان را متحول کردیم و با از بین بردن تکرار بعضی برنامه ها، مستندهای خارجی را جانمایی کردیم، راجع به توجه به ژانر مستند بیان کرد: میزان تولیدات و همچنین دریافت برنامه های خارجی به وسیله تلویزیون اوج رفته است و ما گنجینه غنی از مستند داریم. خارج از تلویزیون هم مستندسازان زیادی کار می کنند. سینمای مستند ما پیشرفته است و آثار خوبی در آن تولید می شود که یکی از بااهمیت ترین بخش های پخش این آثار تلویزیون است.

اینکه مجریان بخواهند در شبکه دیگری اجرا کنند باید به تایید یک شورا برسد

مسئول مجریان تلویزیون همچنین گفت: مجریان اگر بخواهند در شبکه های دیگری غیر از شبکه ای که در آن مشغول به کار هستند، اجرا کنند، باید درخواست بدهند تا خواسته آنها در شورایی بررسی شود.

«چشم شب روشن» از پاییز عوض کردن می کند

وی راجع به تاکشو شبانه شبکه چهار اظهار کرد: «چشم شب روشن» به عنوان یک برنامه موفق فرهنگی هنری و علمی ادامه پیدا می کند و از پاییز عوض کردن فرمی در آن رخ می دهد ولی عنوان و مجری آن همان هست. آقای صالح علا نیز فرد باسواد و پرمطالعه ای است.

پخش برنامه تازه «مهمان خانه» راجع به سبک زندگی ایرانی اسلامی

پورحسین همچنین با اشاره به برنامه «هنرنامه» که گزارش های هنری را پخش می کند و آموزشی و آکادمیک هست، در آخر خبر داد: برنامه ای با نام «مهمان خانه» را تدارک دیده ایم که ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ روی آنتن می رود و در آن به سبک زندگی ایرانی اسلامی می پردازیم. با توجه به تدارکی که داشته ایم امیدواریم برنامه خوبی باشد و به زودی پخش آن شروع می شود.

واژه های کلیدی: مستند | برنامه | برنامه | تلویزیون | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs